Poroloon ehk vahtpolüuretaan

Poroloon Tartus, suur valik -50%

Poroloon ehk õige nimega vahtpolüuretaan on pehme ja elastne vaht, mille mahust ligi 90% moodustab õhk. Seetõttu on poroloon inimsõbralik – lõhnatu, hingav ja higistamist mittetekitav materjal. Aja jooksul valguse toimel porolooni värvus muutub, kuid tehnilised omadused ei muutu.

Eelmistel aastakümnetel toodetud porolooni ei saa võrrelda tänapäeva porolooniga. Kuni 90-ndate aastate alguseni kasutati tootmisprotsessis gaasi tekitava lisaainena kahjulikku keemilist ainet freooni, tänapäeval aga vett. Lisaks freoonile kasutati tootmises ka palju teisi ebatervislikke, puhastamata ja mujal maailmas mittekasutatavaid aineid, mis kahjuks kujundas inimeste arvamust porolooni suhtes.

Tänapäeva porolooni tootmiseks kasutavad Euroopa vahtpolüuretaani tootjate assotsiatsiooni EUROPUR liikmed kaasaegset tehnoloogiat ning kõik tooted on valmistatud freooni vabalt ega sisalda muid kahjulikke ühendeid.

Suurim porolooni tarbija on mööblitööstus, mille ettevõtete vajadusi arvestades valmistatakse mitmeid erinevaid porolooni marke, mis eristuvad üksteisest pehmuse, tiheduse, tugevuse, elastsuse ning vastupidavuse poolest. Erinevaid porolooni marke kasutatakse erinevate toodete valmistamiseks. Väide, et poroloon ei kesta tulenebki sellest, et kahjuks kasutatakse (eelkõige odava hinna taotlusel) mõne toote valmistamiseks porolooni marki, mis ei sobi selle toote jaoks. Tegelikult on porolooni eluiga olenevalt kasutusalast kuni 10 aastat eeldades, et kasutatud on tootesse tehniliste omaduste poolest sobivat porolooni.

Müüme erineva paksusega porolooni (vahemikus 1 cm – 15 cm) ning poroloonitooteid pehme mööbli, madratsite, autoistmete ja heliisolatsiooni tarbeks.

 • Voodiporoloonid

  paksus kuni 15 cm

 • Katteporoloonid

  paksus kuni 5 cm

 • Õhukesed poroloonid

  paksus 1 cm – 3 cm

 • Purustatud poroloon

  sobib näiteks patjade jms sisustuselementide täitmiseks

Pakume tööd poroloonide lõikajale.

Töö elektrilise noaga.
Sobib meesterahvale.
Tel. 50 64 965